VIDEO/ Skënderbeu shpërfytyron Laçin me 6 gola

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 4, 2016 | 17:20

VIDEO/ Skënderbeu shpërfytyron Laçin me 6 gola

Skënderbeu ka mposhtur Laçin me rezultatin e thellë 6-1. Korçarët e patën të lehtë takimin duke kryesuar me gjashtë gola që në pjesën e parë, ndësa miqtë shënuan golin e nderit në 45’ e dyta.

Ndeshja e futbollit, Skenderbeu-Laci, 2-1, e vlefshme per gjysem finalen e Kupes se Shqiperise, e luajtur ne stadiumin "Skenderbeu", ne qytetin e Korces. /r/n/r/nAlbanian semi final Cup football match Skenderbeu-Laci, 2-1, at the "Skenderbeu" stadium in the city of Korca.

Fillimisht, Abazi kaloi vendasit në avantazh në minutën e 03′, ndërsa Xhejms me dy golat e tij në minutën e 10′ dhe të 16′ e çoi rezultatin në 3-0. Eskerdinja thelloi shifrat me dopietën e tij në 5-0 dhe Salihi, firmosi golin e gjashtë në minutën e 38′ të pjesës së parë.

Goli i vetëm për miqtë u realizua nga Mustafa në minutën e 60′. Me këtë rezultat Skënderbeu ruan kryesimin e Kategorisë Superiore me 75 pikë (+5 pikë ndaj Partizanit që luan sonte në mbrëmje derbin me Tiranën).

Vendasit kryesuan që në minutat e para të ndeshjes. Në pjesën e parë korçarët dominuan edhe në mbajtjen e topit (60% – 40%) dhe me gjuajtjet në portë.

Skënderbeu – Laçi 3-0 Xhejms.avi by gazeta-panorama

Ndeshjet 

Skënderbeu – Laçi 6-1
Golat:
Abazi 03′ , Xhejms 10′ , 16′, Eskerdinja 30′, 44′, Salihi 38’/ Mustafa 60′

Skënderbeu: Shehi, Radas, Jashanica, Osmani, Arapi, Progni, Eskuerdinja, Nimaga, Abazi, Xhejms, Salihi
Trajner: Mirel Josa

Laçi: Selmani, Musaj, Çela, Gjoni, Bushi, Gocaj, Mustafa, Lushkja, Malindi, Dosti, Vuthi
Trajner: Ramadan Ndreu

 

www.minuta90.com