Partizani fitoi titullin me pikë të barabarta, reagon Tirana: Noltmadhni! Lavdia e qytetit, shpirt i pamposhtur…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 29, 2023 | 19:20

Partizani fitoi titullin me pikë të barabarta, reagon Tirana: Noltmadhni! Lavdia e qytetit, shpirt i pamposhtur…

Partizani ia doli të fitonte titullin e 17-të në histori, teksa vendimtare rezultoi java e parafundit, ku Tirana u ndal nga Bylisi, duke bërë që kampionati të mbyllej me pikë të barabarta, por fal bilancit pozitiv në derbi, ishin të kuqtë ata që festuan. 

bandicam-2023-05-29-19-03-52-888-750x387

Me një postim në rrjete sociale, 26 herë kampionët e vendit u përgjigjen festës së Partizanit.  “Noltmadhni”, shkruan Tirana në diçiturën e fotos e cila përbëhet nga i gjithë ekipi i Tiranës dhe mbishkrimi: Lavdia e qytetit, shpirt i pamposhtur.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"