Nuk ikën te Siti, Alaba e lë Bajernin vetëm për dy gjigandët spanjollë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Mars 24, 2020 | 18:39

Bota Bundesliga FB Lajmi i fundit LAJMI KRYESOR

Nuk ikën te Siti, Alaba e lë Bajernin vetëm për dy gjigandët spanjollë

Mbrojtësi i krahut të majtë i Bajernit të Mynihut, Davide Alaba nuk preferon të kalojë te Mançester Siti, raporton “Sports Mole”.

Alaba

Në rast se austriaku vendos të lërë Bajernin në fund të sezonit, ai do ta bënte vetëm për Barcelonën ose për Realin e Madridit, vazhdon raportimi i “Sports Mole”.

Lahm-Myler-Alaba

27 vjeçari Davide Alaba ka menduar të largohet nga kampionët e Gjermanisë, pas më shumë se 10 vitesh me ta, duke qenë se i riu danez, Alfonso Davies është kthyer në një konkurrent tepër të fortë për krahun e djathtë të mbrojtjes.

daiessss

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com