MOVIOLA| Teuta-Vllaznia/ Pa raste të dyshimta, por sa shumë vonesa

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Mars 4, 2021 | 20:40


MOVIOLA| Teuta-Vllaznia/ Pa raste të dyshimta, por sa shumë vonesa

Teuta-Vllaznia ishte vlerësuar si kryendeshja e javës së 22-të të Superiores, pasi u gjykua me 6 arbitra, ku kryesorët ishin me stemën e FIFA-s.

Teuta-Vllaznia arbitrat

Enea Jorgji u ndihmua nga asistentët Ridiger Çokaj dhe Rejdi Avdo, ndërsa arbitra linje ishin Ardian Beqiri dhe Roxher Muska. I katërt ishte Arbër Zalla. Rastet për moviolë ishin minimale në këtë takim, kështu që gjykimi nuk pati asnjë ndikim në rezultat.

Ajo që nuk shkoi në këtë takim ishte lejimi i vonesave të shumta nga gjyqtari Jorgji, i cili në disa raste u bë edhe protagonist duke ndalur lojën dhe sqaruar stafet teknike për vendimet e marra. Plus disa ndërhyrje Jorgji i kaloi pa i ndëshkuar me kartonë të verdhë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/