Hamburgu i Mavrajt bie zyrtarisht nga kategoria, tifozët i vënë flakën stadiumit (Video)

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Maj 12, 2018 | 17:39

Hamburgu i Mavrajt bie zyrtarisht nga kategoria, tifozët i vënë flakën stadiumit (Video)

Tashmë është zyrtare, skuadra gjermane e Hamburgut, ku aktivizohej mbrojtësi i Kombëtares, Mërgim Mavraj ka rënë matematikisht nga kategoria. Pavarësisht se ishin duke fituar ndaj Borusias së Mynshengalabahut, fitorja e Volsburgut, e ka dërguar Hamburgun në të dytën.

hsv

Ky dështim nuk është pranuar, të cilët i kanë vënë flakën stadiumit, dhe nuk kanë lejuar që ndeshja ndaj Mynshenglabahut të përfundojë. Një tragjedi për tifozët, pasi kjo ishte hera e parë që Hamburgu e shikonte veten në Ligën e Parë.

55vjet

Kështu pas 55 vitesh qëndrimi në Bundesliga, Hamburgu nga edicioni i ardhshëm do të bëjë gara në Ligën e Parë gjermane.

www.minuta90.com