FOTO/ Gjesti i madh i Fiorentinës, ja si e përjetësojnë Davide Astorin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 27, 2018 | 11:15

FOTO/ Gjesti i madh i Fiorentinës, ja si e përjetësojnë Davide Astorin

Davide Astori, u nda nga jeta në 4 mars të 2018, por tek Fiorentina nuk do e harrojnë kurrë. Pasi hoqën numrin 13 nga fanellat e disponueshme, tashmë klubi vjollcë, ka bërë një tjetër gjest të madh.

davide astori

Para ndeshjes me Kievon, fanella e Astorit me numrin 13, qëndronte e varur në dhomat e zhveshjeve të Fiorentinës, dhe në një foto të postuar në Instagram, klubi shkruante: “Gjithmonë me ne.” Kjo ishte ndeshja e parë për këtë sezon në shtëpi e Fiorentinës, dhe fitoi thellë me shifrat 6-1 ndaj Kievos.

213301663-dc9f3570-31e7-4475-91a0-ded88cf9fd5c

www.minuta90.com