Fitoi titullin me Tiranën, Taulant Seferin e ndjek me interes dhe skuadra e…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 16, 2022 | 14:15


Fitoi titullin me Tiranën, Taulant Seferin e ndjek me interes dhe skuadra e…

Taulant Seferi sezonin që përfundoi ka shkëlqyer me fanellën e Tiranës, ku ishte një ndër protagonistët kryesor të fitimit të titullit të 26-të në historinë e bardhebluve.

SEFERI 1

Sulmuesi 26-vjeçar ka rënë në sy me paraqitjet dhe golat e tij teksa ndodhet në orbitën e shumë skuadrave, ku përveç ekipit që siguroi ngjitjen në Superligën polake, Vidzev Lodz tani më bomberin e Tiranës e do edhe skuadra e Azerbajxhanit, Gabala.

Sipas asaj që raportojnë mediat azere, skuadra e njohur është e interesuar për të dhe kërkon shërbimet e sulmuesit të Kombëtares shqiptare.

Seferi u shpall kampion i Shqipërisë këtë sezon me bardheblutë e kryeqytetit teksa u aktivizua gjithsej në 35 ndeshje ku shënoi dhe 19 gola.

287527318_767196764438972_5033057517868125523_n

BRIAN KRISTO – PANORAMASPORT.AL