E BUJSHME/ Mbrojtësi i njohur refuzon PSG-në, dëshiron të luajë me Liverpulin

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Maj 28, 2020 | 21:15


E BUJSHME/ Mbrojtësi i njohur refuzon PSG-në, dëshiron të luajë me Liverpulin

Mbrojtësi i Napolit Kalidu Kulibali kërkon të luajë për Liverpulin.
kalidoukoulibalycropped_is1v0qlx40m11q206rvr2un4k
Të paktën kështu shprehet media franceze “Le 10 Sport”, e cila raporton e futbollisti senegalez ka refuzuar ofertën e PSG-së për t’u paguar 12 milionë euro në sezon dhe të luajë për 5 vite me kampionët e Francës. Po gjithmonë sipas kësaj mediaje, Kulibali dëshiron të luajë për Liverpulin.

Ai pritet të largohet nga Napoli pas këtij sezoni, teksa ia ka bërë të qartë presidentit Aurelio De Laurentis se nuk dëshiron të vazhdojë karrierën me “të kaltrit”.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com