VIDEO/ Tjetër turpërim për Mançester Junajtid, pëson katër gola dhe tani rrezikon Europën

Postuar: Maj 6, 2024 | 23:11

Mançester Junajtid është shumë pranë përfundimit në mënyrë katastrofike të këtij sezoni. “Djajtë e kuq” kanë pësuar sot një humbje të rëndë me shifrat 4-0 përballë Kristal Palas dhe e shohin veten në vendin e 9 në renditje, jashtë zonës së Europës dhe në rrezik për të qëndruar një vit pushim nga kompeticionet ndërkombëtare.

0431bb10-06ce-4082-92a6-67cabb4c2072

Skuadra e Ten Hag kishte mungesa të mëdha në ndeshjen e sotme, aq sa Kasemiro rreshtohej si qendërmbrojtës. Por paraqitja që ajo shfaqi në transfertë ndaj Palas ishte jashtëzakonisht e dobët dhe vendasit nuk e kishin të vështirë të shënonin nga dy gola në secilën pjesë loje për të vulosur një fitore bindëse 4-0.

Kështu, Mançester Junajtid, pësoi humbjen e 13 të këtij kampionati, duke mbetur në vendin e 8-të, me pikë të barabarta me Çelsin, dy pikë larg vendit të 6 që siguron praninë në Ligën e Konferencës.