ZYRTARE/ Nuk ka më dilema, Pjaniç rinovon me Juven deri në 2023. Ja sa do të përfitojë

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Gusht 21, 2018 | 18:36

ZYRTARE/ Nuk ka më dilema, Pjaniç rinovon me Juven deri në 2023. Ja sa do të përfitojë

Tashmë është zyrtare, lajmi i publikuar ditën e djeshme ka marrë edhe konfirmimin. Miralem Pjaniç, ka rinovuar edhe me dy vite kontratën me Juventusin, dhe do të jetë pjesë e “zonjës” deri në vitin 2023.

182408743-8165b708-1b3f-452e-b85e-70afd192ddd0

Duke vlerësuar paraqitjet e tij fantastike këto vite në mesfushë, tashmë Juventusi i ka ofruar edhe një rritje rroge, dhe boshnjaku do të përfitojë plot 6.5 milionë euro në sezon, për 5 vitet e ardhshme. Këtë merkato, ekipe të mëdha europiane, si Reali i Madridit, PSG apo Siti, kishin interes për shërbimet e Pjaniç, por në fund Juventusi arriti ta mbante xhevahirin e mesfushës.

🏳️🏴 UFFICIALE: @Miralem_Pjanic continuerà a regalare magie in bianconero fino al 2️⃣0️⃣2️⃣3️⃣

➡️ https://t.co/GwWLr7uCQC#ForzaJuvepic.twitter.com/AWwvfRpmFX

— JuventusFC (@juventusfc) August 21, 2018

www.minuta90.com