VIDEO/ Turpi i Çelsit nuk ka fund edhe me Brojën në fushë, “Blutë” munden me dy gola nga Evertoni

Postuar: Dhjetor 10, 2023 | 21:21

Çelsi vazhdon të turpërohet në kampionat, kësaj radhe duke u mposhtur me rezultatin 2-0 nga Evertoni në “Goodison Park”.

everton

Pjesa e parë u dominua më së shumti nga “Blutë”, ku një rast e pati dhe Armando Broja i cili iu afrua golit.

Në pjesën e dytë, një kundërsulm vrastar solli golin e avantazhit nga Dukure, ndërsa në minutat e fundit shënoi dhe Dobin.

Kështu Çelsi ka zbritur në vendin e 12-të të renditjes, ndërsa Evertoni vazhdon të ngrihet edhe pas 10 pikëve që iu hoqën përpara disa javësh nga Federata Angleze.