VIDEO/ Shpërthim fantastik! Armando Broja i papërmbajtshëm, realizon dopietë në kampionat

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 18, 2020 | 23:59


VIDEO/ Shpërthim fantastik! Armando Broja i papërmbajtshëm, realizon dopietë në kampionat

I jashtëzakonshëm Armando Broja! Sulmuesi i Kombëtares shqiptare ka bërë heroi ditën e sotme me skuadrën e Viteses, teksa ka realizuar dopietë, në debutimin e tij si titullar.

Armando Broja

Golin e parë 19-vjeçari e realizoi në minutën e 32-të, ndërkohë që në fundin e pjesës së parë, Vitese mbeti me 10 lojtarë, pas daljes me të kuq të Tanane.

Duhet të shkonte minuta e 71-të, kur Broja, të konfirmonte se kjo ishte dita e tij. Me një shpërthim spektakolar, sulmuesi shmangu bukur 2 mbrojtësit e Den Hag, teksa goditi saktë duke çuar shifrat në 0-2.

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE: 

100% i saktë në driblime dhe “vrastar” para portës. Shikoni statistikat e frikshme të Armando Brojës në sfidën e sotme
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com