100% i saktë në driblime dhe “vrastar” para portës. Shikoni statistikat e frikshme të Armando Brojës në sfidën e sotme

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Tetor 18, 2020 | 19:00


100% i saktë në driblime dhe “vrastar” para portës. Shikoni statistikat e frikshme të Armando Brojës në sfidën e sotme

Armando Broja i magjepsi të gjithë në ndeshjen e parë si titullar me fanellën e Viteses në kampionatin holandez. Sulmuesi i Kombëtares shqiptare realizoi dopietë në triumfin 0-2 që skuadra e tij arriti në transfertë.

Broja556

Edhe pse Vitese luajti një pjesë me 10 lojtarë, kjo nuk e pengoi aspak sulmuesin 19-vjeçar, që të nxirrte në pah klasin e tij, duke tundur 2 herë rrjetën e kundërshtarëve.

Shqiptari u zgjodh padyshim njeriu i ndeshjes, ku në 78 minutat e aktivizuara, u vlerësua nga faqja e specializuar “SofaScore” me notën 8.8. Sulmuesi në 3 tentativat drejt portës, 2 prej tyre i dërgoi në rrjetë. Një statistikë që vlen të evidentohet janë dhe driblimet. Në përballjen e sotme Broja ishte 100% i saktë për sa i përket driblimeve.

VLERËSIMI I “SOFA SCORE” PËR “PANORAMA SPORT”:

Broja

PANORAMASPORT.AL

LEXO EDHE: 

VIDEO/ Shpërthim fantastik! Armando Broja i papërmbajtshëm, realizon dopietë në kampionat
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com