VIDEO/ “San Siro” vërshëlleu himnin e Suedisë, shikoni gjestin e mrekullueshëm të Bufonit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Nëntor 13, 2017 | 23:29

VIDEO/ “San Siro” vërshëlleu himnin e Suedisë, shikoni gjestin e mrekullueshëm të Bufonit

Një gjest fantastik, ka ndodhur në momentin e këndimit të himneve, pak çaste përpara fillimit të takimit mes Italisë dhe Suedisë. Teksa në stadium po luhej himni i suedezëve, i gjithë “San Siro” po vërshëllente, si për të hutuar sado pak lojtarët e huaj.

bufonii

Por, ishte Bufon ai që bëri autokritikë, duke duartrokitur në një moment gjatë himnit, si për t’i thënë tifozëve të tij, se është thjesht një ndeshje futbollit.


www.minuta90.com