Shteti amerikan nuk lejon të hyjë lojtarin e Mançester Junatidit, ka probleme me…

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Korrik 17, 2018 | 19:29

Shteti amerikan nuk lejon të hyjë lojtarin e Mançester Junatidit, ka probleme me…

Mançester Junajtid ka mbërritur në SHBA ku do të kryejë fazën përgatitore për sezonin e ardhshëm. Me ekipin e “djajve të kuq” nuk ka udhëtuar dot një nga lojtarët e tyre më të rëndësishëm, Aleksis Sançez.

Sancez

Kiliani ka patur probleme me vizën dhe shteti amerikan nuk e ka lejuar të hyjë.Kanë qenë problemet ligjore të Sançez me Barcelonën kur ai akuzohej për evazion fiskal. Para një viti Sançez pranoi dënimin prej 16 muajsh burg por që nuk do ti bëjë pasi nuk ka patur procedim penal. Ligji amerikan i përjashton të gjithë ata që janë dënuar për mashtrim.

www.minuta90.com