FOTO/ Marta, një bukuroshe spanjolle i ka “vjedhur” zemrën mbrojtësit të ri të Kombëtares

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Shtator 4, 2017 | 14:52

FOTO/ Marta, një bukuroshe spanjolle i ka “vjedhur” zemrën mbrojtësit të ri të Kombëtares

Ivan Balliu është një prej lojtarëve më të rinj që tekniku italian i kombëtares ku qezi, Kristian Panuçi, ka ftuar në ekipin kombëtar, për ndeshjet kualifikuese të Botërorit 2018.

Balliu

Mbrojtësi 25-vjeçar aktualisht luan për francezët e Metz dhe do të vijë për herë të parë në vendin e origjinës së tij nga babai. Ai jeton në Francë së bashku me bashkëshorten e tij, Marta Soler.

Balliu kurorezimi

Ata e kurorëzuan këtë lidhje muajin e kaluar. Balliu është një prej talenteve që ka dalë nga akademia e klubit katalanas të Barcelonës, edhe pse dëshira e tij për të veshur ngjyrat e kombëtares kuqezi është e jashtëzakonshme.

Marta Soler dhe Ivan Balliu

Ivan Balliu

Marta Soler

Bashkeshortja e Balliut


www.minuta90.com