FIFA jep “OK”, Taulant Xhaka zyrtarisht kuqezi

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 25, 2014 | 14:01


FIFA jep “OK”, Taulant Xhaka zyrtarisht kuqezi

xhakaTaaulDuke filluar nga 25 qershori 2014, Taulant Xhaka edhe zyrtarisht mund të konsiderohet lojtar i kombëtares së Shqipërisë, për të cilën ka zgjedhur të luajë. Ka mbërritur në zyrat e Federatës Shqiptare të Futbollit përgjigja e FIFA-s, në lidhje me aktivizimin e tij për ngjyrat kuqezi. Tashmë, ai mund të aktivizohet në çdo moment nga trajneri Xhani De Biazi. Përgjigja zyrtare e FIFA-s ishte e domosdoshme për aktivizimin e lojtarit, i cili më parë ka luajtur për ekipet e moshave të Zvicrës, deri në nivelin e U-21. Më pas, ai ka zgjedhur Shqipërinë, por për të luajtur kërkohej aprovimi i FIFA-s. Taulant Xhaka ka lindur më 28 mars 1991 në Bazel të Zvicrës. Është i gjatë 1.72 m dhe luan në rolin e mbrojtësit. Ekipi aktual i tij është Bazeli. Me këtë skuadër ai ka shënuar 3 gola.Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com