EMOCIONUESE/ Ishte gati të vriste veten për shkak të bullizmit, lojtarët e ragbisë i bëjnë surprizën e madhe djaloshit 9 vjeçar (VIDEO)

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shkurt 23, 2020 | 18:46

Bota Lajmi i fundit Video

EMOCIONUESE/ Ishte gati të vriste veten për shkak të bullizmit, lojtarët e ragbisë i bëjnë surprizën e madhe djaloshit 9 vjeçar (VIDEO)

Kuaden Bajles, 9 vjeçari që vuan nga sëmundja e nanizmit, ka përjetuar ditën më të lumtur të jetës së tij, teksa skuadra kombëtare më e mirë e të gjitha kohërave e Ligës së Ragbisë e ka ftuar t’i udhëheqë teksa futen në fushë.

Regbi

Bajles u bë i njohur pasi mamaja e tij postoi një video teksa shihej 9 vjeçari duke kërkuar një thikë që të vriste veten sepse kishte qenë pre e bullzimit, video e cila u postua nga mamaja për të rritur ndërgjegjësimin.

9 VJECARI

Ndërkohë në videon e mëposhtme shikohen tifozët sesi ngrihen në këmbë dhe duartrokasin në mbështetje të djalit, i cili ka veshur një fanellë të skuadrës dhe ecën përpara tyre, duke përjetuar kështu ditën më të mirë të jetës së tij.

 

 

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com