E BUJSHME/ I shënoi gol PAOK-ut, “sirena” grumbullimi në Kombëtaren shqiptare për sulmuesin e Dinamos së Zagrebit

Postuar: Mars 15, 2024 | 0:25

Një lajm i bujshëm është duke qarkulluar së fundmi për sa i përket sulmuesit shqiptar të Dinamo Zagrebit, Aërbër Hoxha. Sipas medias kosovare, “Dueli Sportiv”,  25-vjeçari, do të jetë pjesë e listës së Shqipërisë për miqësoret e muajit mars kundër Kilit dhe Suedisë.

arber hoxha

Kjo listë do të bëhet publike të premten në orën 12:00. Ndërkohë, në ditën e sotme Arbër Hoxha shënoi golin e vetëm të Dinamo Zagreb në humbjen në transfertë 5-1 ndaj PAOK, në Conference League.

Hoxha, i cili disponon pasaportën shqiptare, është pjesë e Dinamo Zagrebit dhe kartoni i tij vlerësohet 1 milionë euro

VIDEO/ E majta vrastare, shikoni golin e realizuar nga sulmuesi shqiptar në duelin ndaj PAOK-ut