Toti kërkon shkëlqimin edhe larg futbollit, nga viti i ardhshëm legjendën e Romës do ta shohim…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Nëntor 12, 2019 | 14:31


Toti kërkon shkëlqimin edhe larg futbollit, nga viti i ardhshëm legjendën e Romës do ta shohim…

Françesko Toti njihet si një nga legjendat më të mëdha të futbollit, por edhe si një figurë ikonë e Romës.Totti

Për 25 vite, Toti i kushtoi të gjithë karrierën e tij ngjyrave verdhekuqe, ku fitoi dashurinë e tifozëve të kësaj skuadre, për atë që ai dha në fushën e lojës. 786 ndeshje  të zhvilluara dhe 307 gola të shënuar, nga një legjendë e cila do të qëndrojë gjithmonë në zemrat e romanistëve.

Pasi shkëlqeu në fushat e blerta, tashmë 43-vjeçari kërkon shkëlqimin edhe jashtë tyre. Nga viti i ardhshëm, Totin do ta shohim në një profesion tjetër, në atë të aktorit. Dy seriale kushtuar ikonës verdhekuqe, ku do të marrë pjesë edhe vetë Toti.francesco-totti-roma-lazio-serie-a-11012015_d6tw95talg411qmdpbq8iyk1r

Dy serialet do të titullohen, “Mbrëmë si kapiten” dhe “Një kapiten”, dy seriale me nga 6 episode secili, të cilët do të zgjasin nga 50 minuta. Pikërisht personazhi kryesor në këto, do të jetë Toti, i cili tashmë do të tregojë vlerat e tij, edhe në rolin e aktorit.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com