Vulosen emrat e 4 skuadrave në kupat e Europës; ja në cilat vazo renditen ekipet e Superiores dhe cilët janë kundërshtarët e mundshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 29, 2023 | 23:50

Vulosen emrat e 4 skuadrave në kupat e Europës; ja në cilat vazo renditen ekipet e Superiores dhe cilët janë kundërshtarët e mundshëm

Mbyllja e edicionit të Kategorisë Superiore ka vulosur sot edhe emrat e 4 skuadrave të cilat do të luajnë në verë në aktivitetet ndërkombëtare.

superiore conference

Partizani i cili fitoi titullin, do të luajë në Ligën e Kampioneve, ndërsa Tirana, Vllaznia dhe Egnatia do të luajnë në Ligën e Konferencës. Të gjithë ekipet, sipas situatës aktuale në renditjen e UEFA-s, do të marrin pjesë në turin e parë.

Për më tepër, koeficientet e skuadrave shqiptare janë të tilla që lënë pak mundësi për të pasur një short shumë të favorshëm, pasi të gjitha ekipet do të jenë në vazon e skuadrave të dobëta.

Partizani gjendet në vazon e të dobëtave në Ligën e Kampioneve me skuadra kundërshtare si Karabak, Ferencvarosh, Slovan Bratislava apo Sherif Tiraspol mes atyre me të cilët mund të përballet në short.

asdsasdadasdasdassdasda (1)

Ndërkohë, edhe tre skuadrat që shkojnë në Ligën e Konferencës, janë gjithashtu përballë skuadrave jo edhe aq të lehta, ndërsa mund ët ketë përplasje me ekipet e tjera shqiptare si Drita e Kosovës, apo Shkëndija e Shkupi nga Maqedonia e Veriut që gjenden në vazon e ekipeve të forta.

asdsaddsdassdasdasda (1)

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"