VIDEO/ Triumf dramatik i Beshiktashit, Rashica bën protagonistin në minutën e 95-të

Postuar: Gusht 24, 2023 | 21:31

Beshiktashi arriti një triumf dramatike me rezultatin 2-3 në duelin e parë ndaj Dinamos së Kievit, të vlefshëm për “play off”-in e Ligës së Konferencës.

rashica

Protagonist në këtë përballje u bë dhe shqiptari i Kosovës, Milot Rashica. I hedhur nga stoli në minutën e 64-t, sulmuesi 27-vjeçar dha kontributin e tij të çmuar në këtë triumf, duke asistuar për golin e fitores të realizuar nga Zajnutdinov në minutën e 95-të.

Një nisje fantastike për Rashicën, teksa vlen të theksohet se kjo ishte ndeshja e dytë e tij me fanellën e Beshiktashit. Ai u aktivizua edhe 32 minuta në duelin e kampionatit ndaj Pendikspor, teksa kërkon të fitojë vendin e titullarit te bardhezinjtë.