VIDEO/ Përmbysje spektakolare e Vajekanos, Ivan Balliu bën protagonistin në La Liga

Postuar: Prill 20, 2024 | 18:28

Rajo Vajekano e Ivan Balliut arriti një fitore spektakolare me përmbysje 2-1 ndaj Osasunës ku protagonist ishte edhe mbrojtësi i Kombëtares shqiptare, duke dhuruar asistin e golit të fitores në minutën e 84-t.

balliu

Miqtë gjetën të parët golin e avantazhit me anë të Gomez në minutën e 29-të, ndërkohë që Vajekano përmbysi rezultatin, në minutat 80 dhe 84. Fillimisht ishte Çavarria i cili vendosi baraspeshën e përkohshme, ndërkohë që Palazon shënoi golin e fitores pas asitit të Balliut nga rivënia anësore.

ASISTIT I BALLIUT PËR GOLIN E FITORES: VIDEO

Kjo fitore e ngjit skuadrën e mbrojtësit shqiptar në vendin e 14-të me 34 pikë në 32 javë.