VIDEO/ Përballja speciale ndaj Balotelit, mbrojtësi shqiptar gjen rrugën e rrjetës në duelin dramatik me… 6 gola

Postuar: Shkurt 18, 2024 | 13:57

Mbrojtësi shqiptar i Kosovës, Florent Hadërgjonaj, gjeti rrugën e rrjetës me fanellën e Alajnaspor, në duelin dramatik ndaj Adana Demirsporit të Mario Balotelit që përfundoi me shifrat 3-3.

HADERGJONAJ

Hadërgjonaj arriti të shënonte në minutën e 76-të, pas penalltisë të humbur nga Novais, duke ngritur shifrat përkohësisht në 3-2, teksa miqtë e Adanës, vendosën baraspesh në minutën e 90+7 me anë të Sarit.

Për Hadërgjonajn ky ishte goli i parë me fanellën e skuadrës së Alanjaspor, ku është aktivizuar 19 ndeshje dhe ka regjistruar edhe 1 asist.

Ndërkohë për sa i përket Balotelit, ai u aktivizua 62 minuta në këtë përballje, por pa mundur të linte gjurmë.