UEFA vendos, Tirana shmang Crvena Zvezdën. Rrezikohen dy kundërshtarë të frikshëm

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 12:47


UEFA vendos, Tirana shmang Crvena Zvezdën. Rrezikohen dy kundërshtarë të frikshëm

UEFA ka vendosur për ndarjen e grupeve para hedhjes së shortit për të përcaktuar çiftet e fazës “play off” në Ligën e Kampioneve dhe atë të Europës.

TIRANA

Në ndarjen që është bërë, Tirana ka shmangur një përballje me serbët e Crvena Zvezdës, por edhe me Dinamo Brest, në shortin që do të hidhet duke filluar nga ora 14:00 në Nion të Zvicrës.

Megjithatë bardheblutë rrezikojnë dy kundërshtarë të frikshëm, siç janë zviceranët e Jang Bojs dhe kroatët e Dinamos së Zagrebit, me këto dy ekipe që ndodhen në vazon e favoritëve në grupin 1.

Gjithashtu për skuadrën e Egbosë ka edhe shpresë, pasi shorti mund t’i rezervojë edhe një përballje me rivalë të kalueshëm në letër. Tirana mund të përballet edhe me njërën nga skuadrat fituese të çifteve:

1- Floriana (Maltë) vs Flora Talin (Estoni)

2- Kups (Finlandë) vs Suduva (Lituani)

3- Djugarden (Suedi) vs Kluzh ( Rumani)

0E29388A-E7CA-4EA4-BF93-05E1B4422482

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com