Shkëlqimi i Soue, sulmuesi zgjidhet lojtari më i mirë i muajit

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Nëntor 28, 2017 | 13:24

Shkëlqimi i Soue, sulmuesi zgjidhet lojtari më i mirë i muajit

Sulmuesi të Skënderbeut Ali Soue iu dha ditën e djeshme para sfidës Partizani-Skënderbeu çmimi lojtari i muajit Tetor nga shoqata “Sporti na bashkon”.

Soue

Performanca e shkëlqyer e 23-vjeçarit nga Gambia si dhe golat e shënuara në kampionat bënë që Soue të dallonte nga të tjerët duke e merituar plotësisht këtë vlerësim. Sulmuesi aktualisht ndodhet në kuotën e 4 golave në kampionat si dhe ka qënë protagonist me mjaft asiste në 12 javët e parë të Kategorisë Superiore.

www.minuta90.com