MERKATOJA E JANARIT/ Ja afrimet dhe largimet e ekipeve të Superiores

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Janar 21, 2016 | 20:31

MERKATOJA E JANARIT/ Ja afrimet dhe largimet e ekipeve të Superiores

Ja transferimet e kryera deri më tani nga skuadrat e Superiores për merkaton e dimrit.

SKËNDERBEU

Afrime: Valmir Nafiu, Renato Karlos, Sebino Plaku, Nuredin Orelesi, Valdrin Rashica;

Largime: Ventsislav Hristov, Peter Olainka, Bernard Berisha, Bujar Shabani, Zhair Veiga;

skenderbeu1-580x400PARTIZANI

 Afrime: Sodiq Atanda, Qemail Elshani, Ylber Ramadani, Jurgen Vatnikaj, Filipe Gomes, Emiljano Vila, Mario Dajsinani, Festim Krasniqi?;

Largime: Sebino Plaku, Jovan Nikoliç, Emanuele Morini, Endri Vrapi, Dorian Bylykbashi, Bledar Vashaku;

KUKËSI

Afrime: Izair Emini, Uilliam Da Silva, Mergent Sulmata, Matija Dvornekoviç, Vinicius Kaetano, Nerti Ferraj, Eni Imami, Marvin Turtulli, Albi Alla, Evor Xhon Bello;

Largime: Franc Veliu, Xheferson Françisko, Mateus Lima, Leomir Kruz, Kostandin Ndoni, Renaldo Rama, Egladin Dhima;

TIRANA

 Afrime: Hugo Almeida, Aleks Uillian, Endrit Idrizaj, Ilir Avdyli;

Largime: Gilberto Fortunato, Martin Kavdanski, Stivi Frashëri, Florian Kadriu;

LAÇI

Afrime: Enco Malindi, Regi Lushkja, Albi Dosti;

Largime: Edison Ndreca, Mikelanxhelo Bardhi, Agim Sherifi, Andi Iseni, Alban Rexhepi, Agim Meto, Arsid Kruja?;

FLAMURTARI

Afrime: Danilo Alvesh, Lukas Martins, Zhoao Da Silva, Dardan Qerkini, Ignacio Nikolini, Besnik Krasniqi, Ilir Berisha, Pablo Lakoste;

Largime: Bedi Buval, Peter Trap, Nderim Nexhipi, Georgi Popkhadze, Bachana Tskhadadze, Mario Morina, Ivan Fushtar, Nijaz Lena, Valdo Zeqaj;

VLLAZNIA

Afrime: Endri Vrapi;

 Largime: Adnan Haxhaj, Kreshnik Lushtaku, Santiago Daniel Martinez, Mohamad Kdouh, Darko Paviçeviç, Semir Haxhibuliç, Sebastian Soza;

TEUTA

Afrime: Florian Kadriu, Nijaz Lena, Xhonatan Bernardo Mariano;

Largime: Viktor Kuka, Nertil Ferraj, Meglid Mihani;

BYLISI

Afrime: Julian Brahja, Samir Sahiti, Mikel Kaloshi, Aleksei Larin?, Noboru Shimura?;

Largime: Abdelaje Diakite, Bekim Kuli, Ronaille Kalheira, Serxhio Gjonbrati;

TËRBUNI

 Afrime: Klajdi Kuka, Drilon Osmani, Andrea Kule, Endri Lala, Martin Dedyn;

Largime: Julian Brahja, Ervin Rexha, Julian Gërxho, Roland Peqini, Gentjan Manuka, Enco Malindi, Arbër Dhrami, Borko Milenkoviç, Jurgen Vatnikaj, Mergent Sulmataj, Abel Gebor;

www.minuta90.com