VIDEO/ Sasuolo e Kumbullës dhe Bajramit në krizë të thellë, shkërmoqet me 5 gola nga Fiorentina dhe zhytet drejt Serisë B

Postuar: Prill 28, 2024 | 22:43

Fiorentina shpartalloi me rezultatin 5-1 Sasuolon në duelin e vlefshëm për javën e 34-t të Serisë A, duke i dhënë një goditje të fortë ekipit të Marash Kumbullës dhe Nedim Bajramit.

htfgjj

Me këtë disfatë, Sasuolo është zhytur në vendin e parafundit, teksa është me një këmbë drejt Serisë B.

Pjesa e parë u mbyull me rezultatin 1-0 falë golit të Sotil, ndërkohë që në fragmentin e dytë të lojës u shënuan edhe 5 gola të tjerë. Martinez Kuarta, dopieta e Gonzalez dhe goli i Barak, vulosën fitoren e Fiorentinës, ndërkohë që për miqtë, golin e vetëm e shënoi Thorstved në minutën e 57-të.

Për sa i përket futbollistëve të Kombëtares shqiptare, Kumbulla u aktivizua titullar, ndërkohë që Bajrami u hodh në fushë në minutën e 46-të.

renditja serie a

FT

FIORENTINA 5-1 SASUOLO

17′ Sotil, 54′ Martinez Kuarta, 58′, 66′ Gonzalez, 62′ Barak / 57′ Thorstvedt