I dha fund karrierës si futbollist, Valon Behrami me detyrë të re për “Euro 2024”

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 13, 2024 | 23:47

I dha fund karrierës si futbollist, Valon Behrami me detyrë të re për “Euro 2024”

Valon Behrami i ka dhënë fund karrierës si lojtar, por vazhdon të jetë pjesë e futbollit. Ish-mesfushori i Zvicrës ka qenë i angazhuar si ekspert i futbollit në televizione të ndryshme në Itali dhe Zvicër, ndërsa për Kampionatin Evropian “Gjermania 2024” do të jetë i angazhuar në median zviceriane “20 Minuten”. 

behrami

Behrami, i cili ka luajtur 83 ndeshje për Zvicrën dhe ka bërë karrierë të madhe në nivel klubesh, do të kryej rolin e ekspertit për “20 Minuten”. 

Analizat e Behramit pritet të jenë tepër speciale për sa i përket kampionatit Europian, duke qenë se edhe ai vetë e ka shijuar magjinë që të ofron Europiani.  

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"