Kupa e Shqipërisë/ Vukiçeviç nuk i kursen titullarët, Laçi “paqe” në aktin e parë ndaj Butrintit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Shtator 22, 2021 | 15:30

Kupa e Shqipërisë/ Vukiçeviç nuk i kursen titullarët, Laçi “paqe” në aktin e parë ndaj Butrintit

U zhvillua në orën 13:30 në stadiumin e qytetit të Sarandës, sfida e vlefshme për raundin e parë të Kupës së Shqipërisë, mes Butrintit dhe Laçit, që përfundoi në barazim 1-1.

Butrinti Laci

Miqtë kaluan të parët në avantazh me anë të Ademit, teksa vendasit barazuan shifrat me Malajn. Pavarësisht se trajneri malazez, Vukiçeviç, nuk i kurseu titullarët, duke hedhur në fushë pjesën më të madhe të tyre, bardhezinjtë nuk shkuan më shumë se barazim 1-1 ndaj skuadrës së Banos, teksa do të kërkojnë kualifikimin në sfidën e kthimit që luhet më 14 tetor.

BUTRINTI – LAÇI 1-1

GOLAT: Malaj 49’ / Ademi 17’

BUTRINTI: Kaloshi, Buxhelaj, Culli, Basha, Zholi, Karaj (Husi 70’), Theodori (Selimaj 79’), Gjonaj (Lala 46’),  Bocaj (Rexhepi 70’), Mërkuri, Brahimaj (Malaj 46;). Trajner: Artan Bano.

LAÇI: Dajsinani, Velkoski, Veliaj, Malota (Lushkja 70’) Qato, Bytyqi, Ujka (Roganoviç 43’),  Zulfiji, Ademi (Sulovari 52’) Prengaj (Zarubica 69’), Guindo (Turkaj 52’) Trajner: Dejan Vukiçeviç.

Gjyqtar: Gelsi Velçani (Patos)

Kartonë të verdhë: Karaj 67’, Mërkuri 53’ / Sulovari 65’

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"