Kërkohej prej kohësh nga Interi dhe Çelsi, sulmuesi francez i Bundesligës pranë transferimit te…

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 7, 2023 | 15:07

Kërkohej prej kohësh nga Interi dhe Çelsi, sulmuesi francez i Bundesligës pranë transferimit te…

Markus Turam prej kohësh ka qenë një nga lojtarët më të kërkuar në merkatot e fundit, me Interin që është futur shumë herë në kontakte me të.

turam

Të interesuar për djalin e legjendës franceze kanë qenë dhe Çelsi, Mançester Junajtid dhe Bajerni i Mynihut, por duket se ai ka zgjedhur një destinacion komplet tjetër.

Siç bëjnë me dije mediat, Markus Turam është shumë pranë transferimit te PSG.

Ai ka rënë dakord për të kaluar te kampionët e Francës me parametra zero këtë sezon, ndërsa pritet të jetë transferimi numër katër i parizienëve, pas Milan Skriniar, Marko Asensio dhe Manuel Ugarte.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"