Kategoria Superiore/ Tirana ngec ndaj Bylisit, Partizani merr kreun! Ja të gjitha rezultatet e dueleve

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 26, 2023 | 0:15

Kategoria Superiore/ Tirana ngec ndaj Bylisit, Partizani merr kreun! Ja të gjitha rezultatet e dueleve

Partizani ka marrë kreun e Superiores pas fitores ndaj Kastriotit dhe pas barazimit të Tiranës me Bylisin.

bandicam-2023-02-06-18-56-42-015-e1675706578748-750x464

Të kuqtë fituan me rezultatin 1-4 ndaj krutanëve, ndërsa bardhlutë ngecën ndaj ballshiotëve. Nga ana tjetër Teuta fitoi me rezultatin 1-0 ndaj Egnatias falë golit të Lorenco Vilës.

Vllaznia dhe Laçi ndanë pikët pas barazimit 1-1, ndërsa Kukësi dhe Erzeni u ndanë në paqe pas një barazimi pa gola.

REZULTATET

Kastrioti-Partizani 1-4
9′ Greca / 39′ Rrapaj, 45′, 63′ Da Silva, 58′ Murataj

Tirana-Bylis 2-2
22′, 53′ Hila / 26′ Danladi, 80′ (p) Adili

Kukësi-Erzeni 0-0

Teuta-Egnatia 1-0
3′ L. Vila

Vllaznia-Laçi 1-1
47′ Balaj / 73′ (p) Guindo

*Klikoni mbi ndeshjet për të shkuar te secila prej sfidave.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"