Jo vetëm Ronaldo dhe Mesi rekordmenë, Ibrahimoviç shënon arritjen e rrallë në futbollin italian

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Gusht 1, 2020 | 23:22


Jo vetëm Ronaldo dhe Mesi rekordmenë, Ibrahimoviç shënon arritjen e rrallë në futbollin italian

Zlatan Ibrahimoviç ka vendosur rekord në futbollin italian sot që Milani mbylli sezonin në Serinë A me fitoren 3-0 ndaj Kaljarit.
zlatan-ibrahimovic-ac-milan-2019-20_177nx5p5rmusf1t689kh6gfdfx
Ky është goli i dhjetë sezonal nër Serinë A për futbollistin suedez dhe sot ai bëhet futbollisti më i vjetër në kampionatin italian që shënon të paktën 10 gola në një sezon. Ai parakalon legjendën e futbollit italian Silvio Piolën si “golashënuesi më i moshuar që realizon të paktën 10 gola në një edicion futbollistik”.

Me 38 vite dhe 302 ditë, Ibra vendos rekord të ri në historinë e Serisë A, ndërsa Piola mbajti rekordin 38 vit dhe 127 ditë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com