Granada i eliminoi nga Liga e Europës, por shikoni sa të ardhura fitoi Teuta

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 18, 2020 | 23:55


Granada i eliminoi nga Liga e Europës, por shikoni sa të ardhura fitoi Teuta

Teuta e mbylli përfaqësimin e saj në Europë për këtë edicion me kalimin e një turi. Skuadra durrsake, e cila në kampionat ia doli që të triumfonte në Kupën e Shqipërisë dhe në finalen e Superkupës së Shqipërisë, në Europë ka siguruar 500 mijë euro.

Arapi

Për pjesëmarrjen në turin e parë të Europa Ligës, durrsakët kanë përfituar 240 mijë euro. Përballë në këtë tur Teuta kishte Beitar Jeruzalemin. Skuadra durrsake e kaloi me sukses duke triumfuar pastër 2-0.

Për turin e dytë, Teutës shorti i rezervoi një skuadër të La Ligës. Vetëm nga pjesëmarrja në këtë tur, Teuta shtoi në arkat e saj edhe 260 mijë euro të tjera. Në total, nga UEFA, Teuta për pjesëmarrjen në Europë ka përfituar 500 mijë euro.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com