FOTO/ Zbulohet dokumenti që bën shqiptarët protagonistë të skandalit të Juves, dy emra në “bllokun e zi” të Paratiçit

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Janar 31, 2023 | 12:36

FOTO/ Zbulohet dokumenti që bën shqiptarët protagonistë të skandalit të Juves, dy emra në “bllokun e zi” të Paratiçit

Një nga arsyet përse Juventusi mori dënimin për t’iu hequr plot 15 pikë nga renditja e Serisë A ishte dhe “blloku i zi” i Fabio Paratiçit.

Collage Maker-31-Jan-2023-12.36-PM

Në atë bllok qëndronin emrat e lojtarëve të cilët janë shitur për të rregulluar plusvalencat e klubit, gjë që solli më pas hetimet të shtoheshin.

Dy emra në këtë listë janë dhe ato të futbollistëve shqiptarë, Xhiakomo Vrionit dhe Albian Hajdarit.

FnuT5AXWYAIxaMa

PANORAMASPORT.AL