EKSKLUZIVE/ Kukësi i pret biletën, mbrojtësi spanjoll vjen të hënën në Tiranë

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Qershor 17, 2017 | 14:20


EKSKLUZIVE/ Kukësi i pret biletën, mbrojtësi spanjoll vjen të hënën në Tiranë

Ashtu siç kishte paralajmëruar “Panorama Sport” në numrin e sotëm të gazetës, mbrojtësi spanjoll Alberto Serran Polo pritet të jetë goditja e madhe e Kukësit në merkaton e verës. 32-vjeçari që ka luajtur në Spanjë me Espanjolin, por edhe në Championship (liga e dytë angleze) me Suonsi Sitin, pak minuta më parë ka marrë konfirmimin nga klubi i Kukësit për biletën e ardhjes në Tiranë.

Alberto serran polo

Burime të sigurta në klubin kampion treguan për gazetën se lojtari mbërrin të hënën në Shqipëri për të zyrtarizuar marrëveshjen me Kukësin,. Ai do të firmosë për 1 vit me të drejtë rinovimi edhe për një sezon tjetër. Spanjolli ka luajtur në Qipro në tre sezonet e fundit, me skuadra si AEK Larnaka, Anorthosis Famagusta dhe së fundmi Doksa Katokopia.

Trajneri Ernest Gjoka e ka pëlqyer mbrojtësin dhe ka dhënë OK-in. Njeriu që ka bërë të mundur këtë transferim është menaxheri i njohur shqiptar, Kostandin Grillo. Alberto Serran Polo shihet si zëvendësuesi ideal i Albi Allës, duke formuar dyshen me Ylli Shametin në qendër të mbrojtjes. Pasi të firmosë kontratën, pritet që lojtari të bëjë prezantimin zyrtar me Kukësin të hënën.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com