ZYRTARE/ Skënderbeu shpallet kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017-2018

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 9, 2018 | 23:35


ZYRTARE/ Skënderbeu shpallet kampion i Kategorisë Superiore për sezonin 2017-2018

Tashmë është zyrtare, Skënderbeu kampion i Kategorisë Superiore. Skuadra e trajnerit Ilir Daja ka siguruar matematikisht fitimin e titullit të 8-të në historinë.

skenderbeu kampion

Humbja e kampionëve në fuqi të Kukësit ndaj Teutës me rezultatin 3-2, ka mbyllur përfundimisht çështjen e titullit kampion, dhe e ka çuar në 11-të, diferencën mes vendit të parë dhe atij të dytë, kur ngelen edhe 3 javë nga mbyllja e kampionatit.

skenderbeu

Skuadra korçare ka zhvilluar një sezon fantastik ku nuk e ka diskutuar për asnjë moment fitimin e kampionatit, duke treguar superioritet ndaj rivalëve. Ndryshe nga vitet e tjera, kësaj here nuk ka pasur polemika përsa i përket dominimit të Skënderbeut.   Pas këtij triumfi, Skënderbeu kërkon të fitojë edhe Kupën e Shqipërisë, ku do të ndeshjet në finale me Laçin.
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/