Zhvillime të reja nga Italia, 2 ekipe në garë për Xhani De Biazin

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shkurt 22, 2018 | 17:55

Zhvillime të reja nga Italia, 2 ekipe në garë për Xhani De Biazin

Zhvillime të reja për sa i përket të ardhmes së ish-trajnerit të Kombëtares shqiptare Xhani De Biazi, i cili u shkarkuar pak kohë më parë nga skuadra spanjolle e Alvaveshit dhe është në kërkim të një eksperience të re. Të shumta kanë qenë zërat për skuadrat italiane, teksa ditët e sotme janë shtuar edhe 2 emra të tjerë.

de biazi sky

“Blastingneës” shkruan se java e ardhshme do të jetë vendimtare për stolin e Parmës dhe Palermos dhe të dy klubet kanë piketuar De Biasin si një alternative të mundshme për të zëvendësuar trajnerët aktual.

de biazi

Mediat raportojnë se Palermo duke më pranë italianit, ndërsa nuk ka munguar as interesimi i Parmës. Gjithsesi ngelen për t’u parë më mjaft interes, zhvillimet për të ardhmen e De Biazit.

www.minuta90.com