VIDEO/ Gol dhe asist në Superligën turke, sulmuesi shqiptar futet nga stoli dhe bën protagonistin

Postuar: Mars 17, 2024 | 21:22

Sulmuesi shqiptar i Kosovës, Altin Zeqiri, po kalon një moment mjaft të mirë në elitën e futbollit turk, me fanellën e Rizesporit. 23-vjeçari u bë protagonist me gol dhe asist në triumfin 3-1 që skuadra e tij arriti në shtëpi ndaj Gaziantep.

Altin Zeqiri

Zeqiri e nisi duelin nga stoli, teksa u aktivizua në minutën e 46-të, në vendin e Gustavo Sauer.  Në minutën e 84-t, ai asistoi për golin e dytë të shënuar nga Olauojin, ndërkohë që në minutën e 97-të, arriti të gjente edhe vetë rrugën e rrjetës duke “vulosur” shifrat në 3-1.

Ky ishte goli i tretë në kampionat për Zeqirin, i cili gjithashtu ka arritur të regjistrojë edhe 3 asist në 28 ndeshje që është aktivizuar.