VIDEO/ Festival golash në derbin e Londrës, Arsenali triumfon dhe ruan kreun

Postuar: Prill 28, 2024 | 18:21

Arsenal ka triumfuar me shifrat 3-2 përballë Totenhemi, ndeshje e vlefshme për javën e 35-të të Premier Ligës angleze. Një fitore me tepër vlera për “topçinjtë” sepse ishtë ne radhë të parë një derbi por edhe për arsyen se mbajnë vendin e parë dhe shpresat e titullit kampion, në rast të një gabimi të Mançester Sitit.

GMQrHItWUAAh_vi

Ishte Arsenali që e mbylli pjesën e parë në avantazh të trefishtë. Një autogol i Hojbjerg dhe më pas golat e Saka dhe Haverc, dërguan të besuarit e Artetës me 3 gola epërsi në dhomat e zhveshjes. 2 golat e “spursave” gjatë pjesës së dytë, të shënuar nga Romero dhe Son nuk ishin të mjaftueshme që të dilnin me ndonjë pikë nga loja.

Gjithashtu paralelisht me derbin e Londrës, u luajt edhe takimi Bornemuth-Brajton, ku pa vendasit të fitonin me shifrat 3-0.

ARSENAL-TOTENHEM 3-2

AUTOGOLI I HOJBJERG 1-0 (VIDEO)

GOLI I SAKA 2-0 (VIDEO)

GOLI I HAVERC 3-0 (VIDEO)

GOLI I ROMERO 3-1 (VIDEO)

GOLI I SON 3-2 (VIDEO)

BORNEMUTH-BRAJTON 3-0

GOLI I SENESI 1-0 (VIDEO)