VIDEO/ Fenerbahçe dominon Tiranën në miqësoren e luksit, bardheblutë e mbyllin fazën përgatitore në Turqi me një humbje

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 25, 2022 | 23:59


VIDEO/ Fenerbahçe dominon Tiranën në miqësoren e luksit, bardheblutë e mbyllin fazën përgatitore në Turqi me një humbje

Tirana është mposhtur në miqësoren e luksit të zhvilluar ditën e sotme kundër Fenerbahçes me rezultatin 4-0.

42342423

Skuadra e Orges Shehit e pa veten shumë shpejt në disavantazh teksa në minutën e 9-të të sfidës Mërgim Berisha dërgoi skuadrën turke në avantazh.

Tirana miqesore

Fenerbahçe e dominoi sfidën në pjesën e dytë teksa shënoi dhe tre herë të tjera për të vulosur rezultatin final 4-0. Tirana e mbyll kështu fazën përgatitore në Turqi me një humbje në prag të sfidave të Europës.

Fenerbahçe 4-0 Tirana

Berisha 9′, Novak 53′, Pelkas 84′, Samata 88′

Rastet kryesore:

-Samata realizon golin e katërt të sfidës për Fenerbahçen.

-Goli i Fenerbahçes, Pelkas realizon edhe të tretin.

-Fenerbahçe dyfishon shifrat me anë të Novak.

-Goli i Berishës, sulmuesi realizoi për Fenerbahçen pas një harkimi në zonë.

FORMACIONET:

Fenerbahçe: Ertugrul, Lemos, Serdar, Novak, Osai, Gustavo, Bruma, Irfan, Linkoln, Mert Hakan, Berisha

TIRANA: Bekaj, Tosheivski, Najdovski, Behiratche, Ismajlgeci, Aleksi, Limaj, Totre, Xhixha, Seferi, Devid

PANORAMASPORT.AL