VIDEO/ Dortmundi humbi titullin e Bundesligës, tifozët verdhezinj këndojnë dhe kërcejnë në tribuna

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 18:29

VIDEO/ Dortmundi humbi titullin e Bundesligës, tifozët verdhezinj këndojnë dhe kërcejnë në tribuna

Bajerni i Mynihut është kampion i Bundesligës për të 11-tin vit radhazi, pas fitores 1-2 përballë Këlnit dhe pas barazimit që Dortmund bëri në shtëpi përballë Maincit me rezultatin 2-2.Collage Maker-27-May-2023-06-22-PM-4501

Pavarësisht zhgënjimit të shkaktuar tek tifozët verdhezinj, ata nuk kanë reshtuar së kënduari edhe kërcyeri në stadium.

Videoja është shpërndarë nga gazetari italian Fabrizio Romano në profilin e tij social në Twitter.

Edhe pse kishin 11 vite që prisnin titullin, tifozët vijuan të gëzojnë sikur të kishin fituar.

PANORAMASPORT.AL

 

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"