Uzuni bën gati “shampanjën”, La Liga tashmë është vetëm… 1 pikë larg

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 20, 2023 | 23:23

Uzuni bën gati “shampanjën”, La Liga tashmë është vetëm… 1 pikë larg

Myrto Uzuni ka bërë gati “shampanjën” për të festuar rikthimin në La Liga. Skuadra e Granadës arriti të triumfonte ditën e sotme me rezultatin 1-3 kundër Mirandes, teksa kur ka mbetur edhe 1 ndeshje nga fundi i kampionatit, skuadra e sulmuesit shqiptarë do të duhet të presë që suksesi të vuloset edhe matematikisht.

uzuni

Në ndeshjen e fundit të kampionatit pret në shtëpi Leganes që ndodhet në vendin e 14 në kampionat dhe pa asnjë objektiv. Granadas i mjafton edhe barazimin në këtë takim për të kaluar në La Liga.   

Do të duhet një kombinim i çmendur që Uzuni të mbetet jashtë La Ligës për sezonin e ardhshëm. Si fillim Granada duhet të humbasë ndaj Leganes, ndërsa Alavesh të mposhtë në transfertë Las Palmasin e vendit të dytë, si dhe Levante të triumfojë ndaj Real Oviedos. Vetëm ky kombinim e zbret në vend të tretë Granadën në javën e fundit.  

renditjaaaa la liga 2

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"