Tjetër përforcim për Tiranën në sulm, ja kur mbërrin lojtari në kryeqytet

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga bota e sportit

Postuar: Shtator 22, 2020 | 23:54


Tjetër përforcim për Tiranën në sulm, ja kur mbërrin lojtari në kryeqytet

Sulmuesi Riçard Danso vjen më datë 24 shtator. Lojtari do të lërë pas Afrikën për të qenë pjesë e Tiranës. Sipas asaj që bëhet e ditur, mes palëve shumë shpejt do të ketë një firmë.

22BD7556-50E5-4B1B-AC68-F95DED639FB1

Danso është një lojtar shumë i mirë dhe këtë e ka treguar në Premier League-n e Ganës. Ai gjithashtu ka luajtur për U-17 dhe U-20-ën ganeze, madje ka qenë pjesë e skuadrës së Botërorit të 17- vjeçarëve në 2017-ën.

Sezonin e fundit ai ka luajtur i dhënë borxh në USL League One me ekipin North Texas SC, duke u aktivizuar 12 ndeshje, duke shënuar dy gola dhe dhënë një asist. Nga ky lojtar pritet shumë, pasi ka vlerësime shumë të larta në Afrikë.

PANORAMASPORT.AL
Për t’u bërë pjesë e grupit të "Panorama Sport" mjafton të klikoni: Join Group dhe kërkesa do t’ju aprovohet.
KOMUNITETI PANORAMA SPORT: https://www.facebook.com/groups/sportionline/

www.minuta90.com