Tirana nuk gabon në testin e dytë miqësor, bardheblutë triumfojnë përballë kampionëve të shtetit fqinj

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Qershor 19, 2022 | 19:22


Tirana nuk gabon në testin e dytë miqësor, bardheblutë triumfojnë përballë kampionëve të shtetit fqinj

Tirana ka marrë një fitore 0-2 përballë kampionëve të Maqedonisë së Veriut, Shkupit, në kuadrin e sfidave parapërgatitore që po mbahen në Turqi.

tirana

Golin e parë për kampionët e Shqipërisë e shënoi Vesel Limaj, ndërsa i dyti erdhi nga Taulant Seferi.

Dy sfidat e tjera për Tiranën do të jenë përballë Hermanshtad në datën 22 qershor dhe tjetra përballë Fenerbahçes tre ditë më pas, përpara se bardheblutë të masin forcat me Dudelanzhin në kualifikueset e Ligës së Kampionëve.

 


View this post on Instagram

A post shared by KF Tirana (@kftirana.al)

PANORAMASPORT.AL