Statistikë interesante, ja prej sa vitesh Totenhemi nuk fitonte në “Stamford Bridge”.

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Prill 1, 2018 | 20:34

Statistikë interesante, ja prej sa vitesh Totenhemi nuk fitonte në “Stamford Bridge”.

Totenhemi arriti të merrte një fitore të merituar ditën e sotme në fushën e rivalëve të qytetit, Çelsit.

DZt7t2vVQAAzUGv

Të dyja këto ekipe janë të lokalizuar në qytetin e Londrës, por Çelsi është ekipi më i suksesshëm i viteve të fundit në këtë qytet, pasi ka fituar shumë kupa të rëndësishme.

Totenhemi ka qenë një ekip gjithmonë në hije, pas Celsit dhe Arsenalit, por me lojën që po tregon këtë sezon, ky ekip pritet t’i lejë mbrapa dy rivalët e qytetit dhe të bëhet i vetmi ekip londinez që do të luajë në Ligën e Kampionëve sezonin e ardhshëm.

DZt0zCGX0AE5Wz-

Një statistikë interesante vjen nga sfida Çelsi -Totenhem, pasi mësohet se Totenhemi nuk fitonte në “Stamford Bridge” që prej 28 vitesh. Një kohë shumë e largët, dhe shumica e lojtarëve të Totenhemit nuk kishin lindur asaj kohe.

www.minuta90.com