Shqiperia U-21, ka fituar 3-2 kunder Bahreinit

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Nëntor 14, 2014 | 17:59

Shqiperia U-21, ka fituar 3-2 kunder Bahreinit

U-21Shqiperia U-21 ka fituar 3-2 sot, kunder Bahreinit, ne Turneun e Dubait, qe po luhet ne Emiratet e Bashkuara Arabe. Skuadra e drejtuar nga trajneri Skender Gega ka qene triumfuese ne kete ndeshje, duke e goditur kundershtarin plot tri here me ane te Ahmedit, Vatnikajt dhe Rrahmanit. Ndeshjen e ardhshme skuadra jone do ta zhvilloje kunder Uzbekistanit, me date 16 nentor. Ne takimin kunder Bahreinit, skuadra jone ka aktivizuar keta futbolliste:  Strakosha, Lulaj, Rrahmani, Vojvoda, Hoxhallari, Marku, Qose, Mece, Amedi, Muriqi dhe Gino (u aktivizuan edhe Vatnika me Sokolin).


www.minuta90.com