Shpresat, turne miqesor ne Dubai. Ja lista e Gegës

Panorama Sport | Gazeta me e shitur sportive ne vend

Postuar: Nëntor 7, 2014 | 20:39

Shpresat, turne miqesor ne Dubai. Ja lista e Gegës

U-21Ekipi kombetar Shpresa do te marre pjese ne turneun nderkombetar te Dubait. Aktiviteti do te zhvillohet nga datat 12 deri ne 18 nentor ne Emiratet e Bashkuara Arabe. Ne kete turne do te marrin pjese Emiratet e Bashkuara Arabe, Uzbekistani dhe Ishujt Faroe. Ndeshjet do te zhvillohen ne datat 14-16-18 nentor. Ekipi do te grumbullohet me date 12 nentor, direkt ne Dubai. Per kete turne, trajneri Skender Gega, ka ftuar keta futbolliste:

 

Nr Emri Mbiemri Skuadra
1 Thoma Strakosha Lacio                      
2 Aldo  Teqja              Anorthosis           
3 Marsel Caka F.K Tirana
4 Paolo           Sokoli F.C Genua            
5 Kristi Marku Budapest Honved FC
6 Bruno Lulaj F.k Skenderbeu    
7 Klodian   Gino F.C Aris                 
8 Enis          Gavazaj Kaa Gent                            
9 Vedat           Muriqi    Girasunspor               
10 Valon Ahmetaj Hajduk Split         
11 Neti Mece Niki Volos               
12 Albion Avdija VfL Wolfsburg 
13 Kristi           Qose Paok                        
14 Erion             Hoxhallari F.K  Teuta              
15 Armir Rrahmani F.K   Partizani         
16 Isnik Alimi F.C Chivo                  
17 Dreni Hoxha Shalke 04               
18 Mergim Vojvoda Standard Liège      
19 Jurgen  Vatnika F.K Partizani         
20 Valmir Nafiu Hamburge  SV

Shenim: Nuk do te mund t’i bashkohen Kombetares U-21 per arsyet bashkeshoqeruese keta futbolliste: Dreni Hoxha (i demtuar), Enis Gavazaj (i demtuar), Isnik Alimi (i demtuar), Aldo Teqja (i angazhuar me klubin), Valmir Nafiu (i angazhuar me klubin).


www.minuta90.com