Meguajër i shpëton rikthimit në vendin ku u burgos, do të dalë para gjyqit nga Anglia

Panorama Sport | Lajmet e fundit nga sporti

Postuar: Maj 27, 2023 | 10:04

Meguajër i shpëton rikthimit në vendin ku u burgos, do të dalë para gjyqit nga Anglia

Pushimet e vitit 2020 u kthyen në makth për mbrojtësin e Mançester Junajtidit, Herri Meguajër i cili udhëtoi drejt ishujve Mikonos por përfundoi 2 net në burg. Mbrojtësi anglez u përfshi në një sherr me një oficer policie dhe çështja e tij mbetet ende e hapur.

meguajer

Javët në vazhdim, Meguajër do të dalë para gjykatës dhe fillimisht ishte vendosur që Meguajër të shkonte në Greqi për çështjen e tij. Megjithatë, ky vendim është shfuqizuar dhe mbrojtësi do të gjykohet nëpërmjet një lidhjeje direkte me video.

Vetë Meguajër ka kërkuar të mos udhëtojë duke qenë se e konsideron një vend që nuk do të donte të shkonte më. i pyetur për sherrin, ai thotë se ka menduar se janë duke e marrë peng dhe nuk e dinte se po arrestohej. “Nuk ia uroj askujt. Ishte hera e parë në burg për mua. Kam besim në ligjin grek pasi kam mbledhur shumë prova dhe dëshmitarë dhe jam i bindur se e vërteta do të dalë në shesh”, u shpreh Meguajër.

PANORAMASPORT.AL

NDIQE LIVE "PANORAMA TV"