Gjimshiti në rrugën e duhur, Atalanta gati t’i rinovojë kontratën

Panorama Sport | Gazeta me e madhe sportive ne vend

Postuar: Shtator 10, 2018 | 11:55

Gjimshiti në rrugën e duhur, Atalanta gati t’i rinovojë kontratën

Vetëm një lojtari të Atalantës i mbaron kontrata në qershor të 2019-s. Bëhet fjalë për mbrojtësin shqiptar, Berat Gjimshiti. Duket se gjërat janë në rrugën e duhur për mbrojtësin e Kombëtares Shqiptare.

berat-djimsiti-470x259

Lojtari që kalo dy sezone te larg Atalantës, është rikthyer për të qenë në planet e trajnerit. Vendimi për kthimin e lojtarit në skuadër ka qenë një marrëveshje e arritur midis presidentit të klubit italian dhe trajnerit të tyre.

berat gjimshiti

Ndërkohë që mediat italiane flasin për një rinovim kontrate të 25-vjeçarit duke qenë se ai është në planet e trajnerit Gasperini

www.minuta90.com